Шато Чизай відкривають Перший музей виноградарства і виноробства Закарпаття

12 жовтня в Шато Чизай відбудеться святкове відкриття Музею винороба Чиза – першого музею виноградарства і виноробства Закарпаття

Винороб Чиз жив в урочищі Чизай поблизу Берегова у XIII столітті, володів виноградниками й виготовляв вино. Саме тут і розташоване Шато Чизай. Музей винороба Чиза – не кімната із запилюженим реманентом. Це особливий простір, над яким працювали ретельно і творчо. Цінні старовинні експонати поруч із сучасними інтерактивними елементами.

Чиз познайомить гостей з історією виноградарства і виноробства Закарпаття. Розкаже, як зараз роблять вино у світі, захопить фактами й здивує ексклюзивом. Екскурсія цікава дорослим і дітям, для яких передбачені розваги.

Гостей свята чекатимуть екскурсії виноробнею та Музеєм щогодини, знайомство з процесом збору і пресування винограду, спілкування про виноградарство і виноробство з провідними спеціалістами компанії, конкурси, вікторини, розіграш призів та фудкорт із закарпатськими стравами.

Виноробна компанія Шато Чизай (Chateau Chizay) — заснована 1995-го року, розташована в Україні у Закарпатській області в місті Берегово. Володіє 272 гектарами виноградників у трьох районах області та є провідним виробником вина в регіоні. Посадка виноградників Chateau Chizay у 2006-му році стала подією в Україні. Плантації заклали за новою технологією за допомоги найкращих австрійських спеціалістів, техніки і саджанців. Уже наступного сезону компанія ділилася досвідом і допомагала закладати виноградники колегам інших регіонів України: Одещини і Криму.

272 гектари — 1 мільйон 88 тисяч виноградних кущів, по одній лозі на кожного закарпатця. Це білі і червоні європейські сорти винограду. Трамінер рожевий, Рислінг Рейнський, Іршаї Олівер, Черсегі, Мускат Оттонель, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар і Піно Блан — не повний перелік сортів. Компанія вдосконалює і розширює сортовий склад, приділяючи увагу класичним і локальним виноградам.

“У створення Музею винороба Чиза наша команда доклала багато сил та емоцій. І з радістю кличемо вас долучитися до важливої для Закарпаття події. Келих вина на честь свята безкоштовно всім гостям протягом дня!” – розповідають на сторінці заходу у Facebook.

Вхід за реєстрацією вільний.

Зареєструватись!

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальними пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

4,311 total views,

Більше історій
Благодійна вечеря з українськими винами