Майстри блендингу: дегустуємо вина Португалії.

Що ми знаємо про вина Португалії? Перше, про що згадуємо — звісно ж, знаменитий Порто. Дійсно, Португалія славиться своїми портвейнами, що походять саме звідти, з долини річки Дору, де розташоване місто Порту — воно й дало назву цьому всесвітньо відомому вину. Але насправді португальські винороби створюють неймовірно елегантні і водночас сміливі і яскраві сухі вина, котрі відрізняються дуже особливим, впізнаваним, унікальним характером — ці вина важко сплутати з будь-якими іншими. Недарма ними захоплюється навіть сама Дженсіс Робінсон.

Можливість дізнатись більше і продегустувати найцікавіші зразки сучасних творінь португальських виноробів з’явилась у нас завдяки воркшопам для професійної спільноти, котрі організовує Wines Events Agency, представник Wines of Portugal в Україні.

 

Отже, спершу — трохи фактів. Португалія нараховує більше ніж 250 автохтонних сортів, 14 винних регіонів і 31 DOC (регіон, контрольований за походженням). Автохтонні сорти складають 90% всіх посадок виноградників країни, і тільки 10% відведено для міжнародних сортів — їх вирощують переважно у південних регіонах Португалії, ці вина користуються значно меншим локальним попитом і йдуть на експорт. Сами ж португальці обожнюють свої автохтонні сорти і бережуть старі лози: лоза віком близько 60-100 років — доволі розповсюджене явище на португальських виноградниках. Такі лози дають менш рясний, але більш якісний врожай, і, як наслідок, більш комплексні й насичені вина. Незважаючи на це, португальські вина мають доволі невисоку ціну — вже за 4-5 євро у винних крамницях можна знайти дуже пристойні й цікаві опції.

Одна з найважливіших “фішок” португальського виноробства — унікальні бленди. Майстри-винороби вдало експериментують з автохтонними сортами задля того, щоб отримати ідеальний баланс аромату і смаку і той самий стиль, котрий робить португальські вина неповторними.

 

Чи доводилось вам куштувати португальське ігристе? Якщо ні — дуже радимо зробити це якнайшвидше. Найзнаменитішим регіоном ігристих у Португалії вважається Байррада. Тут виробляють 80% всіх ігристих Португалії (решта 20% — у регіоні Таора). Саме з Байрради був привезений зразок, що потрапив до нашої дегустації: Vasco da Gama Bruto від виноробні Caves Arcos do Rei. 

Це ігристе створене за класичною методою з витримкою на осаді, із бленду автохтонних сортів: білих — Бікаль, Серсіаль і Марія Гомеш, а також відомого червоного сорту Бага. Vasco da Gama Bruto має чарівний аромат стиглих білих кісточкових і тропічних фруктів з відчутними нотами весняних квітів і легкими нотами свіжої випічки. У смаку — свіже, структурне, з приємною кислотністю і легким фруктово-вершковим післясмаком. Дуже приємне вино, вартість у крамницях Португалії — 4-5 євро.

 

З лінійки тихих сухих білих вин хотіли б особливо відзначити два зразка. 

 

Tres Bagos White Reserve 2019 від виноробні Lavradores de Feitoria походить із, мабуть, найвідомішого португальського регіону Дору. Це бленд, що складається з трьох автохтонів: Віосіньо, Гувейо і Рабігату. В ароматі дуже відчутні свіжі трави, а також — лимон і лимонна цедра, груша, біла слива, ананас. У смаку — свіже, мінеральне, з легкими солонуватими нотками, має ідеальний рівень кислотності й доволі довгий посмак. Ціна — близько 10 євро.

Cartuxa White 2019 від Fundação Eugénio de Almeida – біле сухе вин з регіону Алентежу. Вироблене воно із класичного для цього регіону бленду двох сортів — Арінто і Антау Ваз. Цікаво, що виноградники, на яких вирощено ці сорти, розташовані на території старовинного монастиря. Аромат Cartuxa White 2019 має дуже щільний, з відчутними мінеральними нотами. У ньому також відчутні тропічні фрукти, сушені трави і квіти, особливо — флер-д-оранж. Аромат цього вина спочатку здається трохи закритим, але з часом просто магічно розкривається у келиху. Вино на диво збалансоване, має приємну освіжаючу кислотність, мінеральний післясмак. Вартість також має достойну — 15 євро на полицях.

 

І на завершення — два тихих сухих червоних, що вразили найбільше. 

Знайомтесь, друзі! Це — Quinta de S.Francisco 2017 з региону Ліссабон і Quinta de Levandeira do Roncao Reserva 2012 з регіону Дору. 

Quinta de S.Francisco 2017 — витримане у французькому та американському дубі протягом 12 місяців. Сорти — Каштелау, Арагонеш, Торига Насьональ (звучить як музика, чи не так?). В ароматі — червоні фрукти і шоколад. Смак — чарівний, с шовковистими танінами, помірною кислотністю, легким солонуватим присмаком (так, мінеральність у Португалії відчутна навіть і в червоних винах). Посмак — фруктовий, довгий. Чудове червоне, що має певний потенціал до витримки у пляшці — років зо 2-3 точно можна потримати його у винній шафці. Вартість цілком помірна — 9-10 євро.

Quinta de Levandeira do Roncao Reserva 2012 також було витримане у французькому та американському дубі протягом 12 місяців. Сорти у бленді — Торига Насьональ (один із найвідоміших червоних сортів Португалії) і Торига Франка. Аромат — просто неймовірний, дуже фруктовий (стиглі червоні і темні ягоди, особливо відчутна темна вишня), і водночас — дуже spicy: тут і чорний перець, і лавровий лист, і середземноморська сосна. Також відчутні ноти шоколаду або какао. Смак — насичений, потужний, з високими танінами і високою кислотністю, довгим та інтенсивним посмаком. Це вино — безумовний хедлайнер дегустації. Взагалі, враження таке, що це вино ще доволі молоде, хоча йому вже майже 10 років — у пляшці воно розвиватиметься цікаво протягом ще декількох років. Коштує таке вино у португальських крамницях 12,5 євро.

Наразі саме ці вина ви не знайдете в українських торговельних мережах і у винних крамницях, але дуже сподіваємось, що вже незабаром вони знайдуть шлях на наші полиці. А також — що після цього огляду звернете увагу на ті португальськи вина, які у нас вже продають — чудові зразки з регіонів Дору, Вінью Верде, Дао, Лісабон, Алентежу та інших. Дякуємо за твої чудові бленди, Португаліє, ти неймовірна!

 

Фото надані компанією Wines Events Agency.

8,404 total views,

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Більше історій
Маркетинг у вині – що треба знати, щоб створити сильний бренд виноробні