10 українських вин, які варто спробувати у вересні

Неважливо, сумуєте ви через кінець літа або радієте початку осені, в нас є, чим зробити ваш вересень яскравіше.  Спека скоро спаде, і нас чекають ще не холодні, але свіжі вечори.  Тому ми підібрали не дуже потужні вина, та вже більш насичені. Представляємо вам десятку вин, які обовязково слід спробувати першого осіннього місяця

Усі вина можна буде спробувати на 13-му фестивалі сиру та вина Kyiv Food and Wine Festival, 5-6 жовтня на ВДНГ.

Тельті-Курук, SHABO RESERVE

Тельті-Курук – своєрідна візитна картка компанії «Шабо». Вино створено з унікального автохтонного сорту винограду Тельті-Курук (Лисячий хвіст), який з найдавніших чачасів росте тільки в Шабо. Виноград росте на піщаних грунтах з глинистим підгрунтям терруара Шабо. Виноградні грона збирають вручну в спеціальні ящики, які вже через 20 хвилин доставляють рефрижераторами зі зниженою температурою + 8-10 ° С в відділення з прийому та переробки винограду. Тут грона сортують двічі, здійснюють переробку винограду «по білому способу» – без дроблення ягід. Витримка вина здійснюється у французьких дубових барріках – не менше 9  місяців. Вино пройшло також процес додаткової пляшкової витримки. На всіх етапах виробництва контроль якості здійснюють міжнародні експерти SARL Derenoncourt (Франція).

У 2015 році самобутнє вино отримало свою першу міжнародну нагороду на конкурсі «Decanter». Сьогодні в послужному списку Тельтов-куруку 17 медалей кращих дегустаційних конкурсів світу:

Decanter World Wine Awards (Лондон, Великобританія)

International Wine Competition (Лос-Анджелес, США)

International Wine Competition (Сан-Франциско, США)

International Wine Challenge (Лондон, Великобританія)

Decanter World Wine Awards (Лондон, Великобританія)

Благородний напій має солом’яний колір, тонкий квітковий аромат, освіжаючий, легкий мінеральний смак з витонченими тонами південноафриканського фрукта фейхоа.

Ціна: 157 грн.

Придбати!

Фурмінт, Шато Чизай

Витримане біле вино з зародзиненого на кущі винограду. Закарпатська компанія Шато Чизай пішла на цей експеримент і він виявився вдалим. Після 6 місяців в дубі класичний Фурмінт розкривається безліччю фруктових ароматів з нотами цитрусів, ванілі, мигдалю і тонкими мінеральними нюансами. Оригінальне і водночас збалансоване вино з яскравою кислотністю і тривалим післясмаком.

Ціна: 187 грн.

Придбати!

Фантазія Тіморассо, Beykush Winery

Must try впершу чергу тому, що це – ексклюзивне експериментальне вино. Beykush Winery у цій серії вин представляють вина з не типових для нашої місцевості сортів. На окремій ділянці вони досліджують, як вони адаптуються до умов українського клімату. Розмірковуючи, які ще сорти могли б адаптуватись до нашого клімату, енологу спало на думку поекспериментувати з Тіморассо. Цей, майже зниклий сорт, успішно стали відроджувати винороби з околиць міста Тортон в П’ємонті. І тепер цей рідкий сорт вперше зростає в Україні. Квіткове з ванільними нотами, високою і яскравою кислотністю.

Ціна: 600 грн – пляшка, 120 грн – бокал.

Де купити: вже з наступного вівторка вино можно ексклюзивно спробувати лише в закладах Like a locals wine bar.

Шардоне «Висока гама», Колоніст

Вино вироблено з винограду сорту Шардоне за  технологією бродіння у барріках та витримане 6 місяців у нових французьких барріках з керамічним випалом. Виноград вирощується в Придунайській Бессарабії (південно-західна частина Одеської області). Багатогранне, з домінуючими тонами дюшесу, барбарису, лісового горіха та відтінками білих квітів. Повнотіле, маслянисте, з тонами цитрусових, груші, нотами лісового горіха. Вино чудово поєднується з твердими сирами, паштетами, рибою та птицею.

Ціна: 300 грн

Придбати!

Шардоне-Рислінг 2017, Beykush Winery

Бленд сортів Шардоне та Рислiнг з мису Бейкуш, витриманих в бочках з французького дуба не менше ніж 18 місяців. Вино з нотками білих квітів, яблука, вершкового масла, ванілі та легкими тонами витримки. В його повному та структурному смаку відчуваються яблука.

Ціна: 455 грн

Придбати!

За промокодом UWINES 10% знижки.

Шардоне, SHABO RESERVE

Біле вино створено за кахетинською технологією з добірного винограду сорту Шардоне , вирощеного на виноградниках Шабо і зібраного вручну. Протягом 3 – 4 місяців воно витримується в квеврі (глиняній посудині). Завдяки кахетинській технології у вині формується приємна терпкість, легка танінність і виразна екстрактивність.

 

Ціна: 189 грн.

Придбати!

EQUILIBRIUM, Don Alejandro

Для створення EQUILIBRIUM використані Каберне 2014 року, Каберне 2016, Сапераві 2014 року, сапераві 2016 років. Виключне вино! Запаморочливий і гармонійний букет чорних фруктів з смородиною на чолі, підсушена вишня, ожина, персик. М’яке, повнотіле, шовковисте, збалансоване.


Ціна: 700 грн.

Придбати!

Піно Нуар, Шато Чизай

Pinot Noir – французький сорт, витриманий у французькому дубі 18 місяців. Це червоне сухе від закарпатської виноробні – новинка і амбіція приємно здивувати. Складний аромат з яскравими тонами стиглих темних ягід, спецій і ванілі від благородного дуба. У смаку ягідно-фруктова розсип, гармонізована елегантними танінами. Довгий оксамитове післясмак.

Ціна: 270 грн.

Придбати!

Odessa Black, Villa Tinta

Вино виготовлено з винограду сорту Одеський Чорний, що зростає в долині Ялпуг, Придунайська Бесарабія. Напій з нотами чорного перцю та тютюнового листа. Смак складний, оксамитовий, повний та шовковистий, з післясмаком вершків та чорносливу.

Ціна: 97 грн.

Придбати!

Каберне Reserve, Вина Гулієвих

У ньому поступово розгортається аромат, властивий сорту Каберне, в першій хвилі якого відчуваються тони сап’яну і пасльону. Поступово ароматика змінюється, додаються виразні тони лісової фіалки та дикої вишні. У повному смаку соковита насиченість з’єднується з м’яким оксамитом. Сильне, благородне вино витонченим шармом.

Ціна: 225 грн.

Придбати!

Дегустуйте, обирайте для себе найкращих та насолоджуйстесь осінню. А ті, хто любить все й одразу мають змогу скуштувати кожне з вин на 13-му фестивалі Kyiv Food & Wine Festival 5-6 жовтня.

 

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино 

6,807 total views,

Більше історій
Виноробство Закарпаття: від прачасів до сьогодення