Винні тренди 2020 в Україні та світі 

Новий рік – нова сторінка в історії розвитку винної культури. Щороку з’являються нові тренди, а якісь навіть посилюють позиції із року в рік.  Ділимося з вами, чого чекати у світі вина, у тому числі і українського, у поточному році

Органіка увійде в звичку

Органічні, біодинамічні і натуральні вина перейдуть в категорію буденності. Кількість таких вин продовжить збільшуватися, але колишнього хайпу на них вже не буде.

Підйом автохтонних сортів Італії 

Цей тренд скоріш не новий, а є продовженням пошуку цікавих вин за межами відомих італійських регіонів. Від Гарганегі до Неро д’Авола – по всій Італії не бракує автохтонних сортів. У кожній з 20 областей знайдеться кілька десятків місцевих сортів, іноді і більше. Одним з найуспішніших відкриттів стали білі вина з сорту Фіано – їх продаж в 2019 році збільшилися на 63%.

ЗОЖ у барній карті 

Стрімко підвищується інтерес до слабоалкогольних напоїв, а також до зовсім non-alcohol. Люди почали сприймати безалкогольне виво, а виробники створюють напої зі смаком знаменитих коктейліві без вмісту спирту. Експерти в цій сфері радять переучуватися всім сомельє і додавати у барні карти блок безалкогольних напоїв. Одним словом, новий тренд на алкогольні напої без вмісту спирту, який буде і надалі набиратиме обертів.

Зростатиме попит на ігристі 

У світі все більше віддають перевагу креману, каві, шампанському та іншим винам з бульбашками. Більш того стали підвищуватися показники ігристих вин преміум-класу. Це свідчить про те, що люди почали пити більш свідомо.  

Дорогу рожевому!

Зростає популярність рожевих вин, навіть на ринку США та Канади. Ігристі вина – не виключення. Цей тренд обіцяє бути настільки сильним, що виробники просекко вже домоглися державного дозволу на виробництво рожевої версії культового італійського вина.

Китай і Португалія зміцнять позиції

Очікується велика активність у виновиробництві на експорт від ряду країн, в першу чергу Китаю. А ось Португалія буде активніше освоювати європейський ринок, займаючи все більше місця як на полицях магазинів, так і в винних картах.

Про тренди в просторі українського вина ми розпитали експерта Євгенію Ніколайчук: 

  • Найбільший тренд – вихід на арену крафтових виноробів. Все більш тих, хто отримує ліцензії і йдуть в офіційний продаж.
  • Очікується тренд на свіжіші вина, який, власне, у всьому світі триває дуже давно. 
  • Порятунок іміджу українських вин: від масштабних кампаній самих виноробів до приватних заходів за межами країни. 
  • Посилиться значення винних awards. В минулому році провели одразу кілька дегустаційних конкурсів. Вірогідно, що в цьому році до них почнуть ставитися ще серйозніше. 

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

5,304 total views,

Більше історій
Я впізнаю тебе за формою: різновиди винних пляшок