Винна дипломатія: перша дегустація Wines of Portugal Grand Tasting 2021 в Україні

Португалія, що відома своїми традиціями виноробства, у 2021 році визначила Україну одним з найбільш перспективних ринків. Чому саме? Тому, що зацікавленість португальськими винами у нас з кожним роком стабільно зростає. За словами Федеріко Фалькао, президента Асоціації Португальського виноробного сектору ViniPortugal, у 2020 році експорт португальських вин в Україну збільшився на 52% у порівнянні з 2019 роком, і за прогнозами експертів до 2023 цей показник зросте до 117%.

Першою великою подією в Україні, котра збере понад 250 професіоналів винного сектору, представників HoReCa, ЗМІ, інфлюенсерів і поціновувачів вина, стане кругова дегустація португальських вин — Wines of Portugal Grand Tasting 2021, що відбудеться 3 червня 2021 року у КВЦ «Парковий».

 

 

Для такої масштабної події вперше з Португалії в Україну приїдуть 29 виноробних господарств, щоб особисто показати свою продукцію і представити її досить вимогливому винному ком’юніті.

У програмі великої кругової дегустації — майстер-клас від Wines of Portugal Academy, в рамках якого офіційний винний викладач розповість гостям про особливості та унікальність португальських автохтонних сортів винограду, вплив клімату, ґрунтів, майстерність блендингу та інших факторів, що роблять португальські вина по-справжньому унікальними.

Відвідати Wines of Portugal Grand Tasting 2021 можна за попередньою реєстрацією за посиланням. Детальну інформацію про подію можна знайти на офіційних сторінках бренду Wines of Portugal Україна в Facebook та Instagram.

Подія відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм, які будуть актуальними на момент її проведення.

 

Відзначимо, що у рамках всеукраїнської кампанії, спрямованої на знайомство українських експертів з винним ринком Португалії, навесні цього року в Києві вже відбулися кілька освітньо-дегустаційних заходів Wines of Portugal Academy. Судячи з того, що охочих відвідати семінари-дегустації виявилося набагато більше, ніж організатори можуть прийняти, можна сміливо заявити про те, що українцям дуже цікавий такий формат подій, де можна не тільки відчути різноманітність португальських вин, а й отримати нові знання і зануритися у винну культуру цієї країни.

У 2021 році в рамках річного плану просування іміджу Португалії, як країни, що займає лідируючі позиції на винній карті світу, організацією заходів в Україні займається компанія Wine Events Agency, що представляє інтереси Wines of Portugal, в особі ViniPortugal, офіційної Асоціації Португальського виноробного сектору.

ЦІКАВІ ФАКТИ 

  • Португалія займає провідні позиції на винній карті світу. Тут вирощують більше 250 автохтонних сортів винограду, тому країна носить титул батьківщини різноманітності вин.
  • Португалія входить до десятки країн-лідерів виробників вина і займає 11-е місце з експорту винної продукції, виробляючи 2,6% світового ринку вина. У 2020 році обсяги виробництва склали 6,3 мільйона гектолітрів вина.
  • Причина успіху індустрії криється у використанні більш, ніж 250-ти автохтонних сортів винограду, унікальності ґрунтів, особливостях клімату: 220 сонячних днів у році, вплив Середземного моря і Атлантичного океану — і майстерності виноробів, які вважаються неперевершеними майстрами блендингу. Ці фактори кращим чином впливають на смакові характеристики вин, їх унікальність і спектр.
  • Дженсіс Робінсон, одна з найвідоміших винних критиків і консультантка винних погребів Королеви Великобританії Єлизавети II, вже протягом 13 років дає португальським червоним винам найвищу оцінку.
  • У топ-12 кращих вин 2019 року за версією журналу «Forbes» потрапило відразу три португальських вина.
  • Згідно з дослідженнями, Португалія займає 1-е місце в рейтингу найбажаніших виробників вина, якими цікавляться міжнародні баєри.
  • Журнал «Wine Enthusiast» визнав винний регіон Лісабон одним із 10 найкращих напрямків винних подорожей 2019 року.
  • Португалія носить статус «Кращий туристичний напрямок у світі» за версією World Travel Awards і в цілому отримала 39 нагород.

15,631 total views,

Більше історій
Повний список переможців дегустаційного конкурсу Ukraine Wine & Spirits Awards 2023