30 травня відбулася найочікуваніша подія для виноробів Закарпаття в 2024 році – офіційне отримання географічного зазначення ГЗ “Закарпаття/Закарпатське вино”! Це аналог європейської системи географічних зазначень (PGI) – вина контрольованого найменування. І це ще один важливий крок до захисту власних назв та високої якості продукції.
Використовувати дану назву зможуть лише виноробні, які матимуть ліцензію, будуть членами Громадської спілки “Виноградарів і виноробів Закарпаття”. Наразі у спілці присутні наступні виноробні: Шато Чизай, Крістіан Шош (Виноробня Крістіана Шоша), Шаталов Олександр (Kohanovska winery), Мілан Беринець (ФГ Терруар), Фечора Андрій.
Ось кілька причин, чому географічне зазначення (ГЗ) таке важливе для Закарпаття:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/2/16/2705.png)
![🏅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdc/2/16/1f3c5.png)
Підіймаємо сьогодні келих закарпатського вина, і бажаєо іншим регіонам також підтягуватись до цього тренду.
Офіційна сторінка ГС “Виноградарі і винороби Закарпаття“.
Телеграм канал про українське вино Просто про вино.
1,292 total views,