Дивні слова: що таке апелласьон і теруар?

Ми почали готувати для вас серію матеріалів про вина та виноробні регіони різних країн світу та виявили, що там часто зустрічаються терміни апелласьон і теруар. Для того, щоб надалі із засвоєнням матеріалу не було складнощів, розповідаємо, що ці слова означають 

Апелласьон –  це виноробний район з унікальними географічними умовами і чітко встановленою технологією виробництва із сукупністю вимог до того чи іншого вина. 

Ці вимоги такі:

  • виноград для вина повинен бути вирощений і вино повинно бути вироблено на географічно обмеженій території, зі своєю сформованою екосистемою;
  • при виробництві вина можуть використовуватися тільки певні для цього апелласьона сорти винограду;
  • при виробництві вина можуть застосовуватися тільки встановлені для цього апелласьона методи культивування винограду і виноробства, що включають в себе тип грунтів на яких росте виноград, вік лози, тип вина і технологію його виробництва і так далі;
  • кількість врожаю з гектара виноградника не може перевищувати встановлений для цього апелласьона максимум;
  • міцність  вина не може бути нижче встановленого мінімуму і вище максимуму.

Теруар – сукупність природних умов конкретної географічної місцевості, що впливають на властивості вирощеної сільськогосподарської продукції, в даному випадку – винограду. Тобто терруар охоплює в себе фактори, що впливають на типовість вина. 

Складові елементи теруару: 

Клімат: середня температура на рік та в кожному місяці, кількість опадів, характер зміни впродовж року, хімічний склад води та інші джерела води, інтенсивність сонячного випромінювання, кількість сонячних годин та днів на рік, інтенсивність та напрямок вітрів. 

Ґрунти: мінералогічний, хімічний склад ґрунту, дренажні властивості ґрунтів. 

Висота над рівнем моря: впливає на температурний режим та інші погодні умови

Рослинне та тваринне оточення: вплив інших рослин на хімічний склад ґрунту, вплив шкідників, комах, тощо. 

Різниця між терруаром і апелласьоном в тому, що теруар ділить регіони тільки за природними умовами, а в апелласьон додатково враховується технологія виробництва вина. Внаслідок цього в одному терруарі може бути багато апелласьонів.

Тепер ви точно не заплутаєтесь, досліджуючи географію вин. А вже згодом ми розкажемо про виноробні регіони Франції та їх найвідоміші вина. 

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

9,611 total views,

Більше історій
Надо брать: отличные акционные вина в Сiльпо на этой неделе