10 вин для домашньої колекції

Текст: Наталя Вагнер

Експерт: Зорік Уманський – керівник 101 wine bar і винного відділу Goodwine

 

Одного разу ми з геніальною людиною вина Зоріком Уманським записали 10 варіантів для дуже базової домашньої винної колекції.

Публікую цей текст, тому що вважаю його скарбом, а ту розмову – одним зі своїх найбільших успіхів.

Я розпитувала Зоріка про вартість вин, тому що хотілося записати колекцію як для себе (а я Скрудж МакДак!).

Отже, найперша порада: потрібна винна шафа, мінімум на 30 пляшок. Інакше в колекціонуванні і зберіганні немає сенсу – вино зіпсується від неправильного світла і температури.

 

  1. НОВОСВІТСЬКІ ВИНА

Виберіть типових яскравих представників свого типу: Шардоне, витриманий в бочці; яскравий і напористий Совіньон-блан; австралійський Шираз; Мальбек з високогірної Аргентини.

Зверніть увагу на ПАР. Ця країна здатна на все. Вона різноманітна як в категорії вин за 200 грн, так і в діапазоні 1000-2000 грн. Тут є всі сегменти вина і на відміну від інших новосвітських, вони здатні здивувати куди більше. За 500-1000 гривень можна знайти захоплюючі варіанти для дуже просунутих, в винному плані, хлопців.

 

  1. ІТАЛІЯ

Країна, що дає найбільш широкий вибір вина: Тоскана, Сицилія, П’ємонт …

Тоскана – це перш за все червоні вина від добротного К’янті Класико до божественного Брунелло, і як бонус сучасні “супертосканці”.

Якщо говорити про П’ємонті, то Бароло і Барбареско звідси повинні коштувати не дешевше 1000 грн і бути у віці 7-8 років. Не буває хороших і дешевих вин з П’ємонту.

Сицилія, її вулканічний грунт і схили Етни, зараз найбільш цікаві з точки зору виноробства. Також є фантастичні хлопці з місцевого регіону Вітторія: Cos і Ariana Occhipinti, натуралісти і біодинамісти.

 

  1. ІГРИСТІ

Тут можуть бути варіанти:

– кава. Хороше ігристе з точки зору ціна-якість. Розраховуйте на 300-500 грн за пляшку, щоб отримати задоволення.

– просекко. У просекко легкий, “дівочий” імідж, зазвичай це легковажна “попса”, але варто виділити двох виробників: Adami і Merotto. Це невеликі сімейні виноробні, які прагнуть бути кращими в своєму регіоні.

– шампанське. У Шампані відбулася дуже позитивна революція: маленькі будинки витісняють великих маркетингових виробників. Зараз за 1000-1500 грн можна вибрати 15-20 класних екземплярів шампанського.

 

  1. БОРДО

Вина Бордо (суб’єктивно) переоцінені. Однак можна знайти хороші екземпляри за 1000 грн, дешевше – навряд чи. Тим не менш, це здебільшого ім’я, і ​​рідко буває value for money.

 

  1. ІСПАНІЯ

Іспанія – сама дружня з точки зору цін, стилів і зрозумілості країна. Червоні з Ріохи, Рібейра дель Дуеро і Пріорату. Білі – Альбаріньо з Галісії і Вердехо з Руеда. Тут сміливо розраховуйте на ціну 300-500 грн за пляшку хорошого вина.

 

  1. АМЕРИКА

Це не обов’язково, але можна, якщо хочете представити в своїй колекції весь світ. Справа в тому, що американці випивають власні вина самі і через дуже високий попит формується відповідна ціна. А якість не завжди виправдана. Можна звернути увагу на Каберне і Шардоне.

 

  1. ГРЕЦІЯ

Грецію ніхто толком не розглядає і дуже даремно. Подивіться на полицю Goodwine: тут варіанти від 220 до 1000 грн, більшість з них органіка і біодинаміка. І якщо з Бургундією легко помилитися, то з Грецією – ні.

 

  1. БОЖОЛЕ І БАНДА ЧОТИРЬОХ

У 1980-х в Божоле з’явилася “Банда чотирьох” – це винороби, які виправляють імідж регіону, що постраждав від комерційного, масового вина, на кшталт Божоле Нуво.

Тут варто запам’ятати село Моргон, та імена когось із цих чотирьох (Лапьєр, Бретон, Фойяр, Декомб) і забути слово Нуво.

 

  1. БУРГУНДІЯ

Піно-нуар з Бургундії – яскравий приклад витончених вин, вершина еволюції смаку. Це найдорожчі вина в світі.

Дуже складно вибрати правильний варіант, тому часто це лотерея. Звертайте увагу на 2015, 2016, 2017-й роки – вони більш рівні й надійні.

 

  1. НАТУРАЛІСТИ І БІОДИНАМИКА

Це часто “арт хаус” для тих, хто засумував від Бургундії. Крім ручного збору, фаз місяця, невтручання і інших, не всім зрозумілих методів виноробства, в ньому є реальна фактична відмінність від інших вин – менший вміст пестицидів, гербіцидів, SO2 та іншої хімії, які впливають на здоров’я і головний біль з ранку.

Важливо розуміти, що біодинаміка не обов’язково краща за інші вина, в ній теж є лузери, якщо хочете знайти кращих – зверніться за рекомендацією до сомельє, якому ви довіряєте.

 

Текст публікується з дозволу авторів. Оригінал.

 

Підписуйтесь на Телеграм канал Просто про вино, та будьте завжди в темі актуальних новин про вино.

 

 

2,355 total views,

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Більше історій
Кращий винний бар та краща винна карта 2019 року за версією Національної ресторанної премії “Сіль”

Підтвердження віку

Вам повинно бути більше 18 років для перегляду сайту.