Дивні слова: перляж і ремюаж

Зовсім скоро новорічний сезон і ми почнемо обирати традиційний святковий напій. Тому цього разу нашу рубрику “дивних слів” зі світу вина  ми присвячуємо термінам, що пов’язані саме з ігристим

Перляж

Перляж – це термін для позначення гри бульбашок в келиху ігристого вина, що піднімаються до поверхні стрункими доріжками. Для дегустаторів перляж важливий в сприйнятті ігристого не менш ніж його смак.

По перляжу судять про якість ігристого вина, наприклад великі бульбашки –це не дуже якісне вино, а дрібні, які танцюють, переливаються і закручуються пружинками – це якісне вино, приготоване традиційним способом, без будь-якої газації і всього штучного.

Ремюаж

Ремюаж – складова частина класичного методу виробництва ігристих вин. Це спосіб позбавлення ігристого вина від осаду при шампанізації в пляшках. Надалі осад видаляється, але це вже зовсім інший процес.

Як відбувається ремюаж? Пляшка перевертається догори дном, встановлюється на спеціальні пюпітри з отворами під пляшки, де тримається під кутом 45 градусів. Кожну пляшку щодня перевертають. Роблять це дуже акуратно, щоб осад залишався саме на пробці, а не на дні або стінках пляшки. В середньому, ремюаж займає від 2 до 5 місяців. Так що, це не такий і простий процес. Втім, деякі винороби навчилися скорочувати ремюаж до 1 місяця, а то і ще менше, але це ні в якій мірі не впливає на чистоту вина.

До появи ремюажу, вино подавалося з осадом, тому попередньо його сильно охолоджували. Зараз же, на щастя, ми позбавлені таких вин. Спосіб був розроблений француженкою Ніколь Кліко.

Вже скоро ми розкажемо про технології виробництва ігристих, а також поділимося підбірками вин до новорічних свят. А поки можна підняти келих ігрситого за початок уікенду. Cheers!

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

11,256 total views,

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Більше історій
Продукты, которые погубят ваше вино

Підтвердження віку

Вам повинно бути більше 18 років для перегляду сайту.