Дві тисячі років витримки: серед уламків римських кораблів знайдено 6000 амфор

Приблизно між 100 до н.е. і 100 р. н.е. один з найбільших торгових кораблів давньої цивілізації, що перевозив понад 6000 амфор (ймовірно, наповнених вином та оливковою олією), так і не прибув до місця призначення

Уламки вантажного корабля були виявлені в 2013 році, за одну милю від узбережжя грецького острова Кефалонія. Відтоді команда дослідників з Університету Патр на чолі з Джорджем Ферентіносом проводила дослідження краху. Нещодавно їх відкриття та напрацювання були опубліковані у The Journal of Archaeological Science.

Використовуючи штучний інтелект та високотехнологічні методи обробки зображень, команда зробила висновок, що корабель – четвертий за величиною своєї епохи, коли-небудь відкритий у Середземномор’ї – ймовірно, мав на борту від 6000 до 8000 амфор, коли сталася катастрофа.

“Вантаж амфор, що лежить на морському дні, знаходиться в дуже хорошому стані, і залишки корабельної аварії мають потенціал для отримання великої кількості інформації про морські маршрути, торгівлю, зберігання амфор та будівництво суден у відповідний період, – коментує Ферентінос.

Зазвичай в римські часи транспортували вино, оливкову олію, горіхи та крупи. Але виходячи з типових розмірів римських амфор, близько 25 або 26 літрів, втрачений вантаж потенційно може бути еквівалентом до 200 000 пляшок вина. 

Наразі, щоб дізнатись, що містили амфори, чи є там вино, команді потрібно знайти фінансування важкого та дорогого процесу розкопок. Сподіваємося, що науковці знайдуть інвестора, адже дослідження вина віком у дві тисячі років – більш ніж яскрава подія не тільки для виноробства та світу вина, але і для історії людства загалом. 

Джерело: vinepair.com

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

5,159 total views,

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Більше історій
Какое вино для какого вечера выбрать

Підтвердження віку

Вам повинно бути більше 18 років для перегляду сайту.