10 вин для домашньої колекції

Текст: Наталя Вагнер

Експерт: Зорік Уманський – керівник 101 wine bar і винного відділу Goodwine

 

Одного разу ми з геніальною людиною вина Зоріком Уманським записали 10 варіантів для дуже базової домашньої винної колекції.

Публікую цей текст, тому що вважаю його скарбом, а ту розмову – одним зі своїх найбільших успіхів.

Я розпитувала Зоріка про вартість вин, тому що хотілося записати колекцію як для себе (а я Скрудж МакДак!).

Отже, найперша порада: потрібна винна шафа, мінімум на 30 пляшок. Інакше в колекціонуванні і зберіганні немає сенсу – вино зіпсується від неправильного світла і температури.

 

  1. НОВОСВІТСЬКІ ВИНА

Виберіть типових яскравих представників свого типу: Шардоне, витриманий в бочці; яскравий і напористий Совіньон-блан; австралійський Шираз; Мальбек з високогірної Аргентини.

Зверніть увагу на ПАР. Ця країна здатна на все. Вона різноманітна як в категорії вин за 200 грн, так і в діапазоні 1000-2000 грн. Тут є всі сегменти вина і на відміну від інших новосвітських, вони здатні здивувати куди більше. За 500-1000 гривень можна знайти захоплюючі варіанти для дуже просунутих, в винному плані, хлопців.

 

  1. ІТАЛІЯ

Країна, що дає найбільш широкий вибір вина: Тоскана, Сицилія, П’ємонт …

Тоскана – це перш за все червоні вина від добротного К’янті Класико до божественного Брунелло, і як бонус сучасні “супертосканці”.

Якщо говорити про П’ємонті, то Бароло і Барбареско звідси повинні коштувати не дешевше 1000 грн і бути у віці 7-8 років. Не буває хороших і дешевих вин з П’ємонту.

Сицилія, її вулканічний грунт і схили Етни, зараз найбільш цікаві з точки зору виноробства. Також є фантастичні хлопці з місцевого регіону Вітторія: Cos і Ariana Occhipinti, натуралісти і біодинамісти.

 

  1. ІГРИСТІ

Тут можуть бути варіанти:

– кава. Хороше ігристе з точки зору ціна-якість. Розраховуйте на 300-500 грн за пляшку, щоб отримати задоволення.

– просекко. У просекко легкий, “дівочий” імідж, зазвичай це легковажна “попса”, але варто виділити двох виробників: Adami і Merotto. Це невеликі сімейні виноробні, які прагнуть бути кращими в своєму регіоні.

– шампанське. У Шампані відбулася дуже позитивна революція: маленькі будинки витісняють великих маркетингових виробників. Зараз за 1000-1500 грн можна вибрати 15-20 класних екземплярів шампанського.

 

  1. БОРДО

Вина Бордо (суб’єктивно) переоцінені. Однак можна знайти хороші екземпляри за 1000 грн, дешевше – навряд чи. Тим не менш, це здебільшого ім’я, і ​​рідко буває value for money.

 

  1. ІСПАНІЯ

Іспанія – сама дружня з точки зору цін, стилів і зрозумілості країна. Червоні з Ріохи, Рібейра дель Дуеро і Пріорату. Білі – Альбаріньо з Галісії і Вердехо з Руеда. Тут сміливо розраховуйте на ціну 300-500 грн за пляшку хорошого вина.

 

  1. АМЕРИКА

Це не обов’язково, але можна, якщо хочете представити в своїй колекції весь світ. Справа в тому, що американці випивають власні вина самі і через дуже високий попит формується відповідна ціна. А якість не завжди виправдана. Можна звернути увагу на Каберне і Шардоне.

 

  1. ГРЕЦІЯ

Грецію ніхто толком не розглядає і дуже даремно. Подивіться на полицю Goodwine: тут варіанти від 220 до 1000 грн, більшість з них органіка і біодинаміка. І якщо з Бургундією легко помилитися, то з Грецією – ні.

 

  1. БОЖОЛЕ І БАНДА ЧОТИРЬОХ

У 1980-х в Божоле з’явилася “Банда чотирьох” – це винороби, які виправляють імідж регіону, що постраждав від комерційного, масового вина, на кшталт Божоле Нуво.

Тут варто запам’ятати село Моргон, та імена когось із цих чотирьох (Лапьєр, Бретон, Фойяр, Декомб) і забути слово Нуво.

 

  1. БУРГУНДІЯ

Піно-нуар з Бургундії – яскравий приклад витончених вин, вершина еволюції смаку. Це найдорожчі вина в світі.

Дуже складно вибрати правильний варіант, тому часто це лотерея. Звертайте увагу на 2015, 2016, 2017-й роки – вони більш рівні й надійні.

 

  1. НАТУРАЛІСТИ І БІОДИНАМИКА

Це часто “арт хаус” для тих, хто засумував від Бургундії. Крім ручного збору, фаз місяця, невтручання і інших, не всім зрозумілих методів виноробства, в ньому є реальна фактична відмінність від інших вин – менший вміст пестицидів, гербіцидів, SO2 та іншої хімії, які впливають на здоров’я і головний біль з ранку.

Важливо розуміти, що біодинаміка не обов’язково краща за інші вина, в ній теж є лузери, якщо хочете знайти кращих – зверніться за рекомендацією до сомельє, якому ви довіряєте.

 

Текст публікується з дозволу авторів. Оригінал.

 

Підписуйтесь на Телеграм канал Просто про вино, та будьте завжди в темі актуальних новин про вино.

 

 

21,682 total views,

Більше історій
Винный гид Киева с 3 по 9 июля