Pet-Nat: на Закарпатті створили вино за технологію 500-річної давнини

На фестивалі Закарпатське Божоле, який пройде в Ужгороді 15-17 листопада презентують 5 сортів так зване «селянське ігристе»

Як розповів у коментарі для Varosh відомий винороб та один з організаторів фестивалю Олександр Ковач, молоде вино (божоле) відоме під назвою Pet-Nat, або «селянське ігристе» зараз переживає відродження і його можна знайти практично у всіх винних картах закладів по всьому світу, які варті уваги . І це при тому, що йдеться, насправді, про можливо найпростішу первинну технологію створення ігристого вина.

Експерт з туризму Федір Шандор пояснює, технологія створення цього вина, як і вся винна культура, зародилася у Франції, коли бідняки-селяни також хотіли пити вино, як і аристократія:

– Pet-Nat, насправді, первинним методом добування бульбашок у вині. Винороби називають його Methode Ancestral (на відміну від Methode Champenoise, тобто Methode Traditionelle, за яким створюється шампанське), а саме ігристе вино виготовлено за цим методом називається «селянським ігристим»

– Це божоле можна робити з будь якого сорту вина, обмежень нема. Ключове – це технологія, коли дуже важливо не прогавити той залишковий цукор. Ця технологія є незмінною вже 500 років, і зараз є дуже популярною. Pet-Nat створюється за рахунок першої та єдиної ферментації, яка проходить уже в пляшці. Це вино має осад, – пояснює Олександр Ковач, який вже розлив 5 сортів «селянського ігристого» спеціально до фестивалю Закарпатське божоле, яке пройде 15-17 листопада в Ужгороді в Совиному Гнізді. – Вино, вироблено за цим методом, дуже важливо максимально охолодити перед споживанням, інакше після відкриття пляшки є ризик втратити більшу частину напою у вигляді піни. Тобто охолодити пляшку, підготувати бокали, обережно відкрити і швидко відкрити – та вже смакувати. Також не варто забувати, що «ігристе селянське» не варто довго зберігати. Через півроку це може вже бути інший напій. Це вино важливо як вчасно розлити, так і вчасно спожити, аби не втратити його природню свіжість. На фестиваль я беру спеціальний холодильник, аби все було як треба.

Pet-Natмає класичну винну міцність – 12%. Наразі Олександр Ковач виготовив «селянське ігристе» Мускат, Розе Каберне, Совіньйон Блан, купаж червоного та сорт-сюрприз, який буде презентований на Святі Молодого Вина.

Джерело: Varosh

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

8,674 total views,

Більше історій
У Києві відзначили кращі українські вина та міцний алкоголь на Wine&Spirits Awards