Винні тренди 2020 в Україні та світі 

Новий рік – нова сторінка в історії розвитку винної культури. Щороку з’являються нові тренди, а якісь навіть посилюють позиції із року в рік.  Ділимося з вами, чого чекати у світі вина, у тому числі і українського, у поточному році

Органіка увійде в звичку

Органічні, біодинамічні і натуральні вина перейдуть в категорію буденності. Кількість таких вин продовжить збільшуватися, але колишнього хайпу на них вже не буде.

Підйом автохтонних сортів Італії 

Цей тренд скоріш не новий, а є продовженням пошуку цікавих вин за межами відомих італійських регіонів. Від Гарганегі до Неро д’Авола – по всій Італії не бракує автохтонних сортів. У кожній з 20 областей знайдеться кілька десятків місцевих сортів, іноді і більше. Одним з найуспішніших відкриттів стали білі вина з сорту Фіано – їх продаж в 2019 році збільшилися на 63%.

ЗОЖ у барній карті 

Стрімко підвищується інтерес до слабоалкогольних напоїв, а також до зовсім non-alcohol. Люди почали сприймати безалкогольне виво, а виробники створюють напої зі смаком знаменитих коктейліві без вмісту спирту. Експерти в цій сфері радять переучуватися всім сомельє і додавати у барні карти блок безалкогольних напоїв. Одним словом, новий тренд на алкогольні напої без вмісту спирту, який буде і надалі набиратиме обертів.

Зростатиме попит на ігристі 

У світі все більше віддають перевагу креману, каві, шампанському та іншим винам з бульбашками. Більш того стали підвищуватися показники ігристих вин преміум-класу. Це свідчить про те, що люди почали пити більш свідомо.  

Дорогу рожевому!

Зростає популярність рожевих вин, навіть на ринку США та Канади. Ігристі вина – не виключення. Цей тренд обіцяє бути настільки сильним, що виробники просекко вже домоглися державного дозволу на виробництво рожевої версії культового італійського вина.

Китай і Португалія зміцнять позиції

Очікується велика активність у виновиробництві на експорт від ряду країн, в першу чергу Китаю. А ось Португалія буде активніше освоювати європейський ринок, займаючи все більше місця як на полицях магазинів, так і в винних картах.

Про тренди в просторі українського вина ми розпитали експерта Євгенію Ніколайчук: 

  • Найбільший тренд – вихід на арену крафтових виноробів. Все більш тих, хто отримує ліцензії і йдуть в офіційний продаж.
  • Очікується тренд на свіжіші вина, який, власне, у всьому світі триває дуже давно. 
  • Порятунок іміджу українських вин: від масштабних кампаній самих виноробів до приватних заходів за межами країни. 
  • Посилиться значення винних awards. В минулому році провели одразу кілька дегустаційних конкурсів. Вірогідно, що в цьому році до них почнуть ставитися ще серйозніше. 

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

3,060 total views,

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Більше історій
Как быстро охладить вино, если мало времени

Підтвердження віку

Вам повинно бути більше 18 років для перегляду сайту.