Свято наближається: 13 новорічних подарунків любителям вина

Якщо ви відноситесь до тих людей, які згадують про подарунки практично в останню мить – нічого страшного, це характерно для більшості людей. Сьогодні розповімо вам про цікаві подарунки, які ви ще встигаєте придьати і які вам точно стануть в нагоді, якщо ви захочете порадувати любителів вин на новорічні свята. Цей список буде завжди актуальний, тож зберігайте його, адже окрім новорічних свят є ще й інші важливі події, в які можна порадувати близьких винолюбів.

  1. Книги про вино

21 грудня 2023 вийшла з друку перша книга про історію та сучасність українського виноробства видавництва Ukraïner «Нерозказана історія українського виноробства». Це велике подарункове видання з яскравими фотографіями та цікавою інформацією. Автор книги – Сергій Клімов, амбасадор українських вин, організатор фестивалів вина KyivFood and Wine Festival, Brave Wine, керівний розвитку та маркетингу Wines of Ukraine, ідеолог та співвласник винних барів Like a Local’s. Ця книга вийшла дуже об’ємною як по знанням так і по розділам: історія українського виноробства, сорти винограду, теруари та регіони, екосистема навколо українських вин, люди, які допомагали та допомагають цій галузі розвиватись і рекомендації українських вин, які варто спробувати.

Тож якщо людина, якій ви плануєте подарунок ще й цінує українські вина ця книга та пляшка хорошого вина з України – це супер метч. До того ж поки що на книгу  діє спеціальна ціна передпродажу (900 грн.).

Також ви можете розглянути і інші цікаві книги про вино, наприклад, любителям натуральних вин точно сподобається книга Amber Revolution (хоча й звучить, ніби відгомон Майдану 2004 року, насправді зовсім про інше) – вартість зі знижкою від 393 гривень. Книга української винної експертки Анни Євгенії Янченко «Вино без правил» підійде тим, хто хоче зазирнути у світ винної культури і розібратися у ній – вартість подарункового видання 700 грн.

2. Посуд з винних пляшок

Re Re: Sklo – це львівський бренд, який розвиває ресайклінг та рятує винні пляшки (і не тільки) шляхом переробки їх у подальші корисні продукти – вази, склянки, ємності для зберігання, свічки.

Ціни стартують від 190 гривень.

3. Гра про українське вино Uwines Амбасадори

Карткова гра про українське вино «Uwines Амбасадори» від згаданого вже вище Сергія Клімова – це своєріний винний курс про українське вино. Ще один шлях більше дізнатись про українське вино в легкій ігровій формі та стати справжнім амбасадором українських вин. У грі 150 карток, які розбиті на 4 розділи: історія та факти, виноробні та виробництва, сорти винограду та регіони та українські вина. В гру можна грати як вдвох, так і в компанії друзів.

Вартість гри – 790 гривень.

4. Дерев’яна підставка під вино

Крафтовий виробник Пан Дерев’ян виготовляє дерев’яні дощечки з тих дерев, які вже впали у лісі, не знищуючи нові. Одна із останніх розробок крафтової майстерні – це підставка під пляшку, де пляшка висить у повітрі. Підставка оздоблена тризубом. Майстер каже, що всі кошти виручені від продажу цих дощечок відправляє на ЗСУ.

Замовити дощечку можна в Instagram майстерні – 400 гривень.

 

5. Келихи для вина

Келих – найважливіший аксесуар винолюбів. Саме від форми та об’єму келиху залежить те, як вино розкриється та покаже свій потенціал. Є цілі сімейні династії, як, наприклад, Рідель, які зробили революцію у цій галузі і довели, що форма келиху дійсно має значення. Riedel виготовляють навіть келихи під різні сорти винограду, тож, якщо ви знаєте, який сорт п’є найчастіше той, кому ви готуєте подарунок, тоді можете сміливо купувати відповідний набір. Один із найбільш вражаючих дизайнів у Riedel – це серія Wings, проте з миттям цих келихів треба буде дуже обережними, так як вони занадто тонкі і з легкістю тріскаються в руках.

Проте це далеко не єдина компанія, яка виготовляє хороші келихи. Придивіться також до Spiegelau, Stoelzle та інші.

6. Вакуумні корки

Ще одна річ, яку має мати буквально кожна людина, яка любить вино – це вакуумні корки. За допомогою них і компактного насосу можна витягнути все повітря з недопитої пляшки (звісно, якщо щось залишиться) і вберегти вино від шкідливого впливу кисню, який доволі швидко здатен знищити аромат вина, залишеного на кілька днів закритим звичайним корком.

Компанія, яка показала себе за всі роки найбільш стабільною – це Vacu Vin. Набір 2 корки та нсос стартують від 500 гривень. Купити 

 

 

 

7. Штопор

Штопор або коркотяг – це також необхідна річ в руках винолюба. Особливо, коли це професійний ніж сомельє – саме так називають різновид штопора-метелика. Він з легкістю відкриває практично будь яку пляшку вина, а його стилів є дуже багато.

А якщо хочете сильно здивувати винолюба, тоді подаруйте циганський штопор. Ним користуються для відкриття проблемних корків, які кришаться, але якщо ви знайдете такий, то це точно запамятається назавжди, адже ним ще треба навчитись відкривати, що не так легко, як здається на перший погляд і ваш друг чи подруга завжди будуть щірками вечора, коли відкриватимуть вина саме ним.

Штопор від проекту Серцевина – 550 гривень. 

8. Відро-охолоджувач для вина

Думаю усі стикалися з тим, що на порозі гості, а біле вино чи ігристе тепле. Для таких випадків існують охолоджувачі, які працюють за схожою системою, хоча й на вид бувають різні, як і по ціні.

Активний винний охолоджувач від Vacu Vin допоможе охолодити пляшку упродовж 5 хвилин і утримати температуру упродовж багатьох годин за допомогою охолоджувального елемента.

Окрім цього виду охолоджувачів є й більш простіші, ви можете пошукати той, який підійде саме вам.

Вартість – 750 гривень. 

 

9. Декантер для вина

Любителям витриманих або дуже молодих вин варто мати декантер. Це спеціальна ємність, яка допомагає в старших винах відділити осад, а молодим винам навпаки дає можливість швидше насититись киснем.

Декантери є дуже різних цін, від кіькох сотень, до, наприклад, як на картинці Riedel з прапором України і ручною роботою в 25,000 гривень.

Обирайте той, що підійде по ціні, так як принцип роботи у них однаковий.

 

10. Coravin

Американська компанія Coravin виготовляє з 2011 року унікальну систему, яка за допомогою тонкої голки та інертного газу дозволяє куштувати вино не відкриваючи пляшку. Така опція потрібна тим, хто має певні ексклюзивні вина чи старі вінтажі і не готовий одразу випивати це вино – в нагоді стане коравін. При чому зараз на ринку з’явилося нове покоління цього пристрою під назвою Coravin Pivot, в комплекті якого спеціальний набір корків для подачі інертного газу. Вартість від 5900 гривень.

 

11. Ніс вина

Тим, хто хоче розвиват професійні навички в нагоді стане «Nez du Vin» – це набір ароматів, які найчастіше можна зустріти у вині. Граючи ви можете намагатись вгадати, який саме аромат зараз у вас в баночці, проте, якщо в идумаєте, що так легко назвати правильно цей аромат всліпу ви помиляєтесь. Забава також не з дешевих, і є кілька різних виробників, проте найцікавіше навчатися саме на великих наборах, де є хоча б 40 ароматів. Вартість від 2150 гривень.

12. Винний холодильник

Підійде тим людям, які мають цінні вина старих вінтажів або просто хочуть сповільнити старіння певних вин, які для них мають значення. Як правило температура зберігання виставляється на 13 градусів, наближено до винних льохів.

Вартість починається від 6,000 гривень і до сотень тисяч.

13. Українське вино

Вино може стати ще одним важливим подарунком. Особливо ціняться вина, які виготовлені в роки війни і мають потенціал до довготривалої витримки. Це можуть бути не лише пляшки звичного об’єму 0,75 літра, але й магнуми (1,5 літра) та більші розміри. Великі розміри пляшок в українських виноробень є, наприклад, є у Колоніста (4900 гривень за магнум Каберне-Мерло) та Shabo (2355 гривень за 3 літрове ігристе брют).

Ви можете також можете підібрати вино, яке, наприклад, виграло важливий конкурс, здобувши високу відзнаку, відносяться до колекційних або ж має інші цікаві історії навколо нього.

 

1,814 total views,

Більше історій
Кращі фотографи 2021, які знімають вино та виноробні