Дивні слова: що таке «тіло вина»?

Поки всі активно переймаються своїм тілом та поверненням його у форму після свят, ми подумали, що доречним буде поговорити про “тіло вина”. Розбираємося, що це означає і що ж на це саме “тіло” впливає

Ми знаємо, що ви обізнані вайн лавери, та чули не раз про поняття “тільності” вина. Тіло вина – один з ключових термінів, який використовується для того, щоб описати і пояснити, що ти відчуваєш, коли п’єш. Навіть логічно можна зрозуміти, що мова йде про повноту або легкість напою. Вино, як і будь-яка інша рідина, якщо його набрати до роту, створює відчуття ваги, маси на язиці.

На те, яким буде тіло вина, впливає ціла купа факторів, але основним є процентний вміст алкоголю у вині. Саме цей компонент в першу чергу визначає те, як сприймається вино після ковтка. Наприклад, якщо набрати до роту води, а потім меду, різниця у відчуттях буде значна. Мед буде здаватися набагато важчим за воду. А вся справа у в’язкості рідини: чим в’язкість вище, тим рідина буде відчуватись важче в роті.

Залежно від вмісту алкоголю, вино стає більш-менш в’язким, що ми відчуваємо смаковими рецепторами. Так повнотілі вина – вина з більшою в’язкістю, а легкі – з меншою в’язкістю.

Вино за його тілом можна умовно розподілити на три групи:

  • вина міцністю менше 12.5% ​​відносять до легких
  • вина за міцністю в діапазоні 12.5% ​​- 13.5% – вважаються средньотільнимі.
  • вина міцністю більше 13,5% – повнотілі.

Інший важливий фактор для визначення тіла вина – екстракт. Він включає в себе всі тверді частинки у вині, такі як таніни, гліцерин, цукор і кислоти, які потрапляють туди в результаті виноробних технік. Товстошкірі (Каберне, Совіньон, Мерло) сорти винограду зазвичай містять більше екстракту, ніж тонкошкурі (Гаме, Барбера).

Саме поняття тільності впливає на вибір вина. Якщо потрібно вино для спекотного літнього вечора, то зрозуміло, найбільше підійде легке. І навпаки: взимку найкраще пити повнотілі вина. Залежить вибір вина і від продуктів, з якими ми його споживаємо: чим більше в стравах жирів і масел, тим краще вони будуть гармоніювати з повнотілими винами з великим вмістом алкоголю. Але ж ви пам’ятаєте, що все індивідуально і справа особистого смаку.

Джерело: vinepair.com, Pinterest.

Слідкуйте за новинами світу вина, спеціальнми пропозиціями та знижками на вино в Телеграм каналі: Просто про вино

17,130 total views,

Більше історій
4 способа пить вино посреди города и не платить штраф