Нові імена на 15-му Kyiv Food and Wine Festival: українські винороби, що вразили гостей

І знову ми хочемо поділитися з вами чудовими новинами про українське виноробство. Чому вони чудові? Тому, що, відвідавши 15-й фестиваль вина і гастрономії Kyiv Food and Wine Festival, десятки наших колег і друзів розповідали, що вони у захваті від того, що побачили на нашому винному маркеті, котрий цього разу зібрав більш ніж 30 виробників вина і алкогольних напоїв з усієї України, а також — з інших країн.

Ми неймовірно щасливі бути причетними до організації Kyiv Food and Wine Festival і до розвитку культури вина в Україні, і дуже радіємо успіхам наших великих і крафтових виноробів. Тримайте невеличкий огляд “нових імен” фестивалю і вин, що вразили нас найбільше.

Національний науковий центр Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” — легендарне виноградарське і виноробне господарство, що вперше взяло участь у Kyiv Food and Wine Festival. Інститут розпочав свою діяльність ще у 1905 році зі створення Василем Єгоровичем Таїровим першої в колишній Російській імперії дослідної установи — Виноробної станції руських виноградарів і виноробів.

Інститут має власні виноградники, що  розташовані навколо його будівель, на пологих схилах Сухого лиману. Таїровські винороби переважно працюють із сортами власної селекції: Одеський Чорний (сорт, що став справжньою візитівкою українського виноробства), Сухолиманський, Мускат Одеський, Рубін Таїровський та інші. За всю історію свого існування інститутом було виведено понад 130 нових сортів винограду і розроблено кілька десятків нових технологій вин. Задля того, щоб гості фестивалю мали змогу дізнатись, як саме вирощуються саджанці винограду, співробітники Інституту привезли з собою зразки, котрі були виставлені на їхньому стенді.

Зараз на території Інститута Таїрова працює дегустаційна зала, що здатна прийняти одночасно до 120 відвідувачів, а також галерея винного підвалу, де можна побачити, як зберігають і витримують вина. А в головній будівлі завжди відкритий музей історії виноградарства і виноробства України, заснований у 2005 році до 100-річного ювілею інституту. 

На фестивалі було представлено близько 20-ти унікальних Таїровських вин! Нам дуже сподобались чисті, збалансовані і ароматні сухі білі — Загрей, марочне витримане Таїровське біле та інші. Справжнім хітом стало Таїровське червоне, зроблене із того самого Одеського Чорного, котрий був виведений Інститутом. Це вино також було презентоване у Школі вина на Kyiv Food and Wine Festival на лекції-дегустації Одеських Чорних від Олега Кравченка.

 

Оdesos City Winery  вперше завітали на Kyiv Food and Wine Festival в якості учасників, і одразу мали величезний успіх.

Це абсолютно нова виноробня  міського формату, що знаходиться в історичному центрі Одеси. Її офіційне відкриття заплановане на осінь 2021 року, але вина Odesos вже встигли потрапити до Винного гіду України від мережі Reikartz, завоювати два “золота” на дегустаційному конкурсі Odessa Wine and Spirit Awards (Каберне Гранд Вале 2019 і Каберне – Мерло 2019), а також — серця гостей 15-го Kyiv Food and Wine Festival.

Виноробню Odesos  під керівництвом винороба Антона Йорданова було відкрито у 2019 році, і того ж року випустили першу базову лінійку насичених невитриманих червоних вин. Odesos орендують виноградники поблизу Ізмаїла (Бесарабія) та працюють із європейськими сортами:  Каберне, Мерло, Піно Нуар, Совіньйон Блан, Шардоне, Рислінг, Мускат Оттонель.

Найближчі плани молодої винарні:

✔ висадити власні виноградники площею 30 га;

✔ розробити першу лінійку Резерв з витримкою від 6 місяців у бочках з французького, американського та угорського дуба;

✔ збільшити виробництво вин до 100 000 пляшок на рік (зараз лише 35 тис.).

Бажаємо успіхів молодим одеситам і чекаємо їх на наших наступних фестивалях!

 

Крафтова виноробня Stakhovsky Wines також вперше взяла участь у Kyiv Food and Wine Festival, і, цілком передбачувано, стала справжнім відкриттям фестивалю! Ace&W by Stakhovsky – авторські вина від першої ракетки України Сергія Стаховського — підкорили серця як експертів, так і вайнловерів.

Сергій Стаховський — наш національний герой. Видатний тенісист, чемпіон у спорті — чемпіон у всьому. Справжнє знайомство Сергія з Великими Винами відбулось у Бордо, і це знайомство було не випадковим: завдяки йому Сергій отримав другу справу свого життя.

Свою власну виноробню у Берегові, у Закарпатті, Сергій започаткував у 2015 році, коли з’явилася нагода взяти в оренду 20 гектарів виноградників. Виноградники були у доволі складному стані, роботи було дуже багато, але зараз виноградники Стаховського — одні з найдоглянутіших та найгарніших у Закарпатті. 

Вина Stakhovsky — елегантні, стримані і водночас потужні, власне, так само, як і стиль його гри. Білий сухий Трамінер, червоне сухе Saperavi АСЕ 2018 — срібна медаль дегустаційного конкурсу Odessa Wine and Spirit Awards, а також червоне сухе Мерло — дуже якісні, чисті, європейські вина. Але справжнім відкриттям стали новинки — червоний Цвайгельт і унікальний оранж з сорту Трамінер. Вважаємо, що цей матч пан Стаховський та його команда виграли з великою перевагою.

 

Новий учасник 15-го Kyiv Food And Wine Festival — чудова виноробня AXIS Winery зі Львова, вина цих майстрів ми давно чекали на своєму фестивалі. AXIS Winery знаходиться у Львові, але орендований нею виноградник площею 1га розташований на Одещині, поблизу Ізмаїлу. Станом на 2021 рік об’єм виробництва складає 2000 пляшок на рік.

Винороби AXIS працюють з європейськими сортами винограду, такими як  Шардоне, Рислінг, Піно Нуар, Піно Гріджио, Мерло, Каберне, і працюють просто ексклюзивно! 

В асортименті виноробні вина різних стилів —  молоді білі сухі, білі з витримкою на осаді, білі і червоні сухі вина, витримані в дубових баріках з французького дуба, природно-солодке вино, виготовлене за технологіією appassimento. Також майстри AXIS планують розпочати виготовлення ігристого вина за класичною методою.

На запитання винороба, пана Дмитра Копія, “яке вино вам сподобалося найбільше?” ми почали загинати пальці… і їх не вистачило. Бо сподобалося геть усе! Особливо хочемо відзначити ідеально збалансований, витончений і водночас доволі повнотілий, квітково-цитрусово-агрусовий Рислінг, витримане на осаді Піно Гріджио, витримане у дубі Шардоне, рожеві з сорту Піно Нуар і Піно Меньє, а також — надзвичайно тонкий і цікавий червоний сухий Піно Нуар.

Вишенька на торті — червоне сухе пізнього збору Мерло 2018. Витримка в дубовій бочці 12 місяців. В ароматі чорна смородина, чорна черешня, ожина, чорнослив, шоколад, гвоздика. Алкоголь 15,5%, але спиртуозність зовсім не відчувається. Чесно кажучи, вина AXIS нас просто зачарували. До того ж, приємно вразив дизайн етикеток, упаковки, міні-буклетів і загалом елегантний, якісний фірмовий стиль бренду. Браво, AXIS!

 

Ще одна помітна прем’єра винного маркету на 15-му Kyiv Food and Wine Festival — вина Leleka Wines від виноробні Одесавинпром і компанії WineDiscoverySelection.

Команда WDS та головний винороб Зураб Кучухідзе щиро вірять у те, що українські вина мають потенціал не тільки на локальному, а й на міжнародному ринку, бо в Україні є все для того аби створювати вино найвищої якості!

Leleka Wines працюють із європейськими сортами винограду (Мерло, Каберне Совіньон, Шардоне, Піно Грі), вирощеними у Білгород-Дністровському районі Одеської області. Винороби вважають, що їхні найзнаковіші вина —  Шардоне та Каберне Совіньон з лінійки Резерв. Вони вишукані й витончені, витримані у бочках з французького дубу і мають чудовий потенціал для подальшої витримки та розвитку у пляшці.

Ці чудові вина гості із задоволенням дегустували на стенді WDS, а також — на лекції-дегустації, котру провів у фестивальній Школі вина Амбасадор бренду Богдан Панчук. 

 

Справжнім сюрпризом для організаторів і гостей фестивалю стали крафтові Дрюківські вина. Виноробня, власником якої є винороб Юрій Колесник, розташована у Дніпропетровській області, у селищі Могилів. Поблизу виноробні є експериментальний виноградник з 30 кущами винограду стійких гібридних сортів —  Цитронний Магарач та Рубіна Голодриги. Решту винограду купують в Білозерці, що на Херсонщині. За сезон Дрюківські вина виробляють приблизно 7 тис. пляшок.

Винороб пан Юрій свідомо робить вина різних стилів на потребу різних споживачів, від освіжаючого кислотного Рислінга до ароматного і малокислотного Іршаї Олівера. Серед червоних —  від легкого і питкого Піно-Нуара до насиченого і танінного Бастардо. Також виробляє рожеві вина з Піно-Нуара, Каберне Совіньйона, Піно Меньє, Марсельського чорного, а також оранжі з Піно-Грі, Ркацителі й Трамінера. 

Найбільше нас вразили білі Дрюківські вина: Цитронний Магарача з оптимальним поєднанням насиченого квітково-цитронного аромату та енергійного, прохолодного смаку повнотілого вина, і ароматний, стриманий та елегантний Ркацителі. Дуже цікавим є Піно-Грі з двогодинним настоюванням на м’яззі, через що отримало злегка рожевий колір, котрий професіонали  звуть кольором “зашарілої дівчини” (blush). Із червоних найбільше сподобався Піно Нуар, хоча серед вайнловерів більшим попитом користувались Каберне і Бастардо.

 

Виноробня KIRWINE з селища Хотянівка Київської області також вперше відзначилася на Kyiv Food and Wine Festival. Створена ця сімейна виноробня була зовсім нещодавно. Зараз винороби купують виноград у Одеській області та працюють із класичними європейськими сортами —  Піно Нуар, Трамінер, Шардоне, Мерло, Каберне Совіньйон. Об’єм виробництва —  2000 пляшок на рік. У процесі створення вина не використовуються хімія та консерванти.

Найбільш популярними винами KIRWINE на фестивалі стали білий сухий Трамінер, рожевий Піно Нуар та Оранж, зроблений за технологією, що наближена до кахетинської, але без використання квеврі.

 

Уперше на фестивалі  була представлена і крафтова виноробня з Черкас — Sergius Vinum. Винороб Сергiй Сiпачов почав займатися цією справою у 2016 році, і вже у 2020 закупив якісне обладнання з Італії, дубові бочки та побудував власну виноробню. має Sergius Vinum мають 500 кущів власного винограду та працюють з європейськими сортами Шардоне, Рислінг, Йоханітер, Трамінер, Солярис, Каберне, Піно Нуар, а також — гібридом Лівадійський Чорний. Саме це вино з неповторним ароматом чайної троянди найбільше сподобалось відвідувачам Kyiv Food and Wine Festival.

 

 

В цілому, враження від винного маркету 15-го Kyiv Food and Wine Festival просто чудове – чекаємо наступного фестивалю, цікавих нових імен і нових чудових вин від тих виноробів, що вже стали улюбленцями гостей і поціновувачів вина. 

Текст: Віка Макарова
Фото: Арсен Федосенко, Odesos Winery, Axis Winery, Leleka Wines.

 

 

9,655 total views,

Більше історій
Географія вина: виноробні регіони Італії