Гуд ньюс для українських виноробів: нові законопроєкти, що полегшать їм життя

Днями відбулась довгоочікувана і дуже важлива для українського виноробства подія: 29 березня Верховна Рада України зареєструвала два законопроєкти на підтримку вітчизняного виноробства (номери цих законопроєктів — 5306 і 5307). У чому суть цих законопроєктів, і чому вони аж так занадто важливі? 

Коментує Влад Блюмберг, Президент Асоціації “Виноградарі й винороби Одеської області”, генеральний директор виноробної компанії Chateau Grona Group:

“Як людина, що є причетною до підготовки цих документів, відповідально заявляю: законопроекти є дуже прогресивними. Враховані практично всі рекомендації робочих груп при Офісі простих рішень та результатів і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також — галузевих асоціацій та експертів. Я дуже вдячний всій команді ОПРР за те, що «процес пішов».

Якщо коротко, у законопроєктах 5306 і 5307 пропонується скасування акцизних марок для вин без додавання спирту, лібералізація тари для вина, розблокування державної підтримки вітчизняного виноградарства і виноробства, а також — цілий комплекс заходів, що полегшують роботу малим виноробам, включаючи зниження штрафів за помилки у звітності. У разі, якщо ці законопроєкти будуть прийняті в Раді і підписані президентом, вони стануть дуже значущими кроками до дерегуляції галузі і дійсно спростять життя виноробів. Це — те, чого так потребує виноробна галузь в Україні.

Перемогу святкувати рано, зроблено лише перший крок. Історія знає чимало випадків, коли прекрасні законопроєкти відкладалися в довгий ящик або взагалі блокувалися. Тож зараз я звертаюся до українських виноградарів і виноробів, державних діячів, журналістів, всіх, кому небайдужа доля нашої галузі. У Сполучених Штатах Америки є розхожий вислів «Напишіть своєму конгресмену». Це символ того, що голос виборця важливий, і громадську думку не можна ігнорувати. Кожен голос, кожен аргумент, кожна публікація в підтримку законопроектів допоможе прискорити їх проходження в комітетах і прийняття в сесійній залі. Друзі, давайте підтримаємо наших законодавців, продемонструємо, наскільки важливо прийняття цих законів для розвитку галузі!”

 

Команда Uwines підтримує цю ініціативу і пропонує вам долучитись. Лайк, репост — чим більше розголосу отримають ці законопроєкти, тим більшою є вірогідність того, що вони увійдуть в дію найближчим часом. Тримаємо кулачки за своїх! Це — чудова новина для Бренду українського вина, за котрий ми так вболіваємо!

 

 

4,351 total views,

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Більше історій
Kyiv Food and Wine Festival повертається на ВДНГ!

Підтвердження віку

Вам повинно бути більше 18 років для перегляду сайту.